ПРО ТОВАРИСТВО

_2.JPG

         1971 рік - закінчено будівництво магістрального газопроводу Кременчук - Кіровоград, введено в експлуатацію газорозподільчу станцію ГРС-1 Кіровоград від якої розпочато газифікацію м.Кіровоград.

Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" засноване відповідно до наказу державного комітету України по нафті і газу від 14 березня 1994 року №123 шляхом перетворення державного підприємства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" у відкрите акціонерне товариство відповідно до Указу Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15 червня 1993 р. №210/93.

        ВАТ   "Кіровоградгаз"  —  акціонерне   товариство,    діяльність    якого    полягає    у   розподілі    газу.   Компанія     розподіляє     природний     газ    близько  254 647 домогосподарствам та  на 3042 об’єкти споживачів, що не є побутовими,  наступних категорій: бюджетні установи, релігійні організації, підприємства комунальної теплоенергетики, промислові підприємства та інші суб’єкти господарювання.  Відповідно до ст. 39 Закону України "Про ринок природного газу" відбулося відокремленні функцій з постачання та розподілу природного газу. ВАТ "Кіровоградгаз" продовжує здійснювати у межах своєї основної діяльності послуги розподілу природного газу газорозподільними мережами на підставі ліцензії на розподіл природного газу, виданої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29 червня 2017 року № 849, зі змінами згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20 січня 2021 року № 56,  забезпечує справний технічний стан газопроводів, здійснює ремонтні роботи підземних і наземних газопроводів, обслуговує системи газопостачання комунально-побутових об'єктів, встановлює внутрішньобудинкове газове обладнання, лічильники тощо.

       Також, ВАТ "Кіровоградгаз" здійснює проєктування та будівництво газорозподільних систем.

       Станом на 01.04.2021 року  ГРМ ВАТ "Кіровоградгаз" має такі узагальнені характеристики:

       Забезпечення споживачів Кіровоградської області природним газом здійснюється розподільними газовими мережами тиском до 1,2 МПа, довжина яких становить 4,95 тис.км, в тому числі: 1,1 тис.км високого тиску, 1,46 тис.км газопроводів середнього тиску та 2,39 тис. км газопроводів низького тиску. Газопроводи-вводи складають 3,34 тис. км.

        Необхідний режим газопостачання в цих мережах забезпечують 1 801 стаціонарний та шафовий газорегуляторний пункт.

        Захист газових мереж від електрохімічної корозії забезпечується за допомогою 508 катодних станцій.

        По Ізюмському району Харківської області Товариство здійснює розподіл природного газу мережами довжиною 0,032 тис.км, з них 0,009 тис.км високого тиску та 0,023 тис.км низького тиску.

        Необхідний режим газопостачання в цих мережах забезпечують 7 газорегуляторних пунктів.

        Захист газових мереж від електрохімічної корозії забезпечується за допомогою 9 катодних станцій.

 

        По Кіровоградській області газифіковано природним газом: 7 міст, 19 селищ міського типу, 221 село із 889 (25%).

        По Ізюмському району Харківської області Товариство обслуговує споживачів природного газу, які мешкають в селищі міського типу Донець та селі Копанка.

        До структури компанії входять 6 УЕГГ (управління експлуатації газового господарства) та 9 дільниць, основним завданням яких являється забезпечення надійного, безперебійного і безпечного розподілу природного газу для житлових будинків, комунально-побутових об'єктів, шкіл, дитячих садів, лікарень, установ культури та підприємств газифікованих населених пунктів.

 

         ВАТ "Кіровоградгаз" надає такі послуги:

         розподіл природного газу розподільними трубопроводами (розподілення газу із газотранспортної мережі);

         підключення до газової мережі;

         підготовки та надання технічних умов на приєднання споживачів газу до газових мереж;

         узгодження проєктів з газифікації;

         розробка проєктно-кошторисної документації на газифікацію об'єктів;

         встановлення, сервісне, технічне обслуговування та ремонт газового обладнання;

         підготовчі роботи до ремонту та повірки побутових лічильників газу;

         виконання будівельно-монтажних робіт зі спорудження систем газопостачання.

         здійснення планової та позапланової перевірок вузлів обліку газу юридичних та фізичних осіб;

         встановлення лічильників газу у квартирах, які не забезпечені приладами обліку.

         Плата за розподіл природного газу використовується на обслуговування та утримання газових мереж, роботу аварійно-диспетчерської служби, контакт-центру,  оплату праці фахівців, які щодня підтримують роботу газопроводів на належному рівні, інвестування  в реконструкцію і модернізацію газових мереж та встановлення лічильників газу для побутових споживачів тощо.