Охорона праці: завжди актуально

За словосполученням "охорона праці" криється серйозна, кропітка, відповідальна робота людей, які знаються на безпеці, збереженні здоров’я людей, запобіганні нещасних випадків. Наприкінці квітня вже багато років відзначається Всесвітній день охорони праці. Структурні підрозділи ВАТ "Кіровоградгаз" не залишилися осторонь цієї дати.

Незважаючи на воєнний стан, з ініціативи відділу охорони праці підприємства в режимі online було проведено "круглий стіл". Гаслом події стали слова "Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я".

В засіданні взяли участь начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах  підвищеної небезпеки  управління  держпраці у Кіровоградській області Галина Спіріна, заступник начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах  підвищеної небезпеки  управління  Тетяна Петрова, технічний експерт  ДП "Кіровоградський експертно-технічний центр" держпраці у Кіровоградській області Віталій Бєлов, голова об’єднаної профспілкової організації ВАТ "Кіровоградгаз"  Світлана Максименко, інженери з охорони праці управлінь експлуатації газових господарств ВАТ "Кіровоградгаз".

Засідання не було формальним. Відбулася жвава дискусія щодо ролі та наявності надійної системи охорони праці, що передбачає конструктивну участь уряду, роботодавця, працівника, суб’єктів охорони здоров’я, їх вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.

  Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці.

На зібранні фахівців були висвітлені нагальні питання, які постали перед роботодавцями під час воєнного стану. Низка проблем, в тому числі старі законодавчі прогалини, залишились невирішеними у регулюванні трудових відносин. Учасники засідання звернули увагу на внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин в умовах воєнного стану. Зокрема,  було змінено тривалість робочого часу, призупинено дію трудового договору, передбачено звільнення з ініціативи працівника та з ініціативи роботодавця, переведення на іншу роботу, відпустка та інше.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах  підвищеної небезпеки  управління  держпраці у Кіровоградській області Галина Спіріна  звернула увагу на те, як використовують газ в побуті мешканці багатоповерхових житлових будинків та приватного сектору. Щороку в Україні статистика  трагічних випадків, пов’язаних з використанням природного газу, збільшується. Щоб  цього не траплялося, необхідно проводити своєчасне технічне обслуговування газових приладів. Це є запорукою їх безпечного функціонування. Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати перевірку стану систем вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту  та заміни газового обладнання сторонніх осіб.

В заключному слові начальник відділу охорони праці Микола Маруценко  наголосив, що  на кожному робочому місці повинна бути висока культура охорони праці. Це така культура, в якій право на безпечні та здорові умови праці цінуються та заохочуються як керівництвом, так і працівниками. Позитивна культура охорони праці будується на залученості, яка проявляється в постійній участі всіх сторін у підвищенні безпеки та гігієни праці. Це вимагає відкритого спілкування та діалогу, побудованого на довірі та взаємній повазі.

(0 Votes)