ВАТ "Кіровоградгаз" проводить надтрасове обстеження газопроводу за допомогою сучасної вимірювальної апаратури - пересувної газової лабораторії

Для стабільного та безаварійного забезпечення природним газом споживачів фахівцями ВАТ "Кіровоградгаз" проводиться комплексне приладове обстеження (КПО) газових мереж.

КПО – це комплекс робіт по надтрасовому обстеженню газопроводу без його розкриття, при якому визначається герметичність газопроводів, здійснюється обстеження газопроводів на наявність корозії, визначається стан захисного ізоляційного покриття та електропотенціалу для підземних сталевих газопроводів.

ВАТ "Кіровоградгаз" проводить надтрасове обстеження за допомогою сучасної вимірювальної апаратури - пересувної газової лабораторії. ЛАЗЕРНА СИСТЕМА ВИЯВЛЕННЯ МЕТАНУ DIGITEC INSPECTRA, дозволяють з високою точністю зафіксувати джерела витоку газу на підземних газопроводах з дуже низьким відсотком виходу газу на поверхню, які неможливо було виявити приладами, якими забезпечені  слюсарі-обхідники, або відчути на нюх.   

ЛАЗЕРНА СИСТЕМА ВИЯВЛЕННЯ МЕТАНУ DIGITEC INSPECTRA – це система останнього покоління, розроблена компанією Gazomat (для виявлення витоків газу. DIGITEC INSPECTRA у поєднанні з ексклюзивною системою картування глобальної системи навігації та місцевизначення підвищує продуктивність, надійність і точність контролю витоку природного газу з розподільної мережі.

Досвід експлуатації в ВАТ "Кіровоградгаз" (з початку 2013 р.) вже довів економічну доцільність придбання DIGITEC INSPECTRA, яку встановлено на автомобілі.

Основним принципом вимірювання являється оптичний принцип: інфрачервоний детектор з відбором проб.

Лазерна система має відмінні від інших систем характеристики:

- абсолютна вибірковість метану: Повна нечутливість до інших вуглеводнів і паливних речовин, хімікалій, води і т.д. DIGITEC INSPECTRA виявляє тільки метан. Неправильні вимірювання виключені.

- робоча швидкість: до 50 км/год

- стійкість системи: нечутливість до коливань температури, вібрацій і вологості 

- потужна спеціальна електроніка

- час реакції: близько 1,5 с

- час запуску: 5 хв (включення і самоперевірка)

- запис положення (координати широти та довготи) кожного виявленого витоку з вказівкою дати і часу.

- зручна для користувача програма, що дозволяє оператору додавати примітки у будь-який час при виконанні завдання

- файли з обмеженим доступом

- гнучкість, що забезпечується застосуванням переносного комп'ютера

- компактне обладнання, зручне встановлення до будь-якого типу автомобілів

- обладнання на борту автомобіля чудово захищене від пошкодження.

Іншим портативним приладом для дистанційного виявлення витоків метану є лазерний прилад RMLD (розробник – фірма SEVERIN), який дозволяє обстежити важкодоступні місця, в т.ч. території загороджені парканами та іншими перешкодами на відстані до 30 м, трубопроводи прокладені по стінах на недоступній висоті та ін.

Прилад подібно системі DIGITEC INSPECTRA чітко розпізнає конкретно метан, а не реагує на всі вуглеводи. Даний прилад в поєднанні з автомобілем, на якому встановлено систему виявлення витоків природного газу DIGITEC INSPECTRA, дає можливість поєднання швидкого обстеження розподільних газопроводів з обстеженням відгалужень, надземних газопроводів та газопроводів-вводів.

За 2020 рік по Кіровоградській області екіпажем лабораторії обстежено 4781,5 км газових мереж, виявлено та усунено 21 витік газу, в тому числі на газопроводах середнього тиску – 2 витоки.

З початку 2021 р. обстежено 1090,5 км газопроводів, виявлено та усунено 34 витоки газу, в тому числі на газопроводах середнього тиску – 15 витоків.

В тому числі за допомогою комплексного приладового обстеження, фахівці ВАТ "Кіровоградгаз" проводять ремонт та заміну зношених ділянок газопроводів. Це необхідно аби старі газопроводи не стали причиною відсутності газу у населення та підприємств в період зимової навантаженої роботи газових мереж.

                

 

(0 Votes)